Anafour
http://anafour.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
GÜZEL BİR OLAY

Cem Köksal müzik atölyesi çalışmaları başlatıyor...

12 haftalık 4 kurdan oluşan program beş temel konudan oluşuyor:

Müzik Teorisi
Kayıt Teknolojileri ve Ses Bilgisi
Enstrüman (Gitar, Şan, Davul, Bas Gitar, Tuşlu çalgılar)
Profesyonel Müzik Hayatı
Sahne Eğitimi - Live Sound

Müzik teorisi derslerinde öğrencilerin müziğin temelini oluşturan nota, melodi, akor, gam gibi kavramları ve bunların enstrüman tekniğine nasıl uygulandığını, öğrenmeleri planlanmaktadır. Bu ders atölyenin temel konusunu oluşturan konuları ele almaktadır. Teorinin gelişimi bağlamında, müzikal akımlar ve bunların gelişimleri de ele alınacaktır.
Ders sorumlusu: Cem Köksal

Kayıt teknolojileri derslerinde bir enstrümantalistin ses ve kayıt hakkında bilmesi gereken bütün noktaların öğrenciye aktarılması planlanmaktadır. Öğrenciler, temel ses - akustik kavramlarının ve kurallarının yanısıra, kendi enstrümanlarının nasıl kayıt edilmesi gerektiği ve kayıt teknolojilerinde kullanılan tüm ekipman hakkında bilgi sahibi olacaklar. Bu ders öğrencilerin kendi kişisel ses kimliklerini yaratmakta yardımcı olmayı hedeflemektedir. Kayıt teknolojileri dersi Cem Köksal'ın kendi stüdyosunda uygulamalı verilecektir.
Ders sorumlusu: Cem Köksal

Enstrüman dersleri alanlarında profesyonel isimler tarafından öğrencinin birikimi göz önüne alınarak verilecektir. Bu derslerde çeşitli müzik türleri, bunların ilgili enstrümanlarda teknik uygulamaları, basit ve gelişmiş olarak aktarılacaktır. Amaç öğrencinin enstrümanını en verimli biçimde kullanmasını sağlamaktır. Enstrümantistler ileriki dönemlerde başka branşlardaki öğrencilerle birlikte çalıştırılacaktır. Böylece genç ve yetenekli grupların oluşturulması sağlanacaktır. Bu ders Cem Köksal'ın stüdyosu imkanları kullanılarak verilecektir.
Ders sorumluları: Cem Köksal (Gitar)
Murat İlkan (Şan)
Alpay Şalt (Davul)
Batur Yurtsever (Bas gitar)
Uğur Gülbaharlı (Tuşlu çalgılar)
Rıfat Murtaza (Perküsyon ve vurmalı çalgılar)

Profesyonel müzik hayatı dersi müziği profesyonel olarak ele almak ve yaşamlarının bir parçası yapmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Bu derste müzik ve ticaret, müzisyen kimliği, demo hazırlanması, albüm prodüksiyonu, medya ve iletişim, popülerlik kavramı, müzisyen ilişkileri gibi konular ele alınacaktır.
Ders sorumluları: Haluk Polat
Cem Köksal

Sahne eğitimi ve canlı performans dersi öğrencilerin gelişimi sonucu ürettiklerini kitleyle yüzyüze paylaşması anında lanse edecekleri kimlik konusunda kendilerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Bu ders ayrıca kayıt teknolojileri dersi ile bağlantılı olarak sahne soundu konusunu teknik olarak ele alacaktır. Ders kapsamında, sahne duruşu, müzisyen imajı, ekipman seçimi, sahne üzeri sound seçimi gibi konular ele alınacaktır.
Ders sorumluları: Cem Köksal
Haluk Polat

Bu dersler dışında, her ay, alanlarında başarılı ve Türkiye'nin en bilinen bir veya iki profesyonel müzisyeni atölyede serbest ders ve seminerler verecektir. Bu dersler müzisyenin kendi seçimi doğrultusunda oluşturulacaktır.

Dersler tamamen görsel ve işitsel destekli olup teknolojik imkanlar kullanılarak işlenecektir.

Atölye öğrencileri müzikal gelişimlerini konusunda Cem Köksal ve Haluk Polat'tan danışmanlık hizmeti alma imkanına sahiplerdir.

Atölye konservatuar giriş sınavlarına yönelik çalışmalar yapacaktır.

Müzik Teorisi ve Kayıt Teknolojileri dersleri 10-12 kişilik sınıflarda, Enstrüman dersleri ise 4 kişilik sınıflarda yapılıyor.

Kontenjanlar sınırlıdır. Başvurular mülakat ile değerlendirilecektir.

Çalışmalar hafta içleri 18:00-21:00 arası birer saatlik periyotlarla enstrümanlara göre dağıtılarak, hafta sonları 11:00-17:00 saatleri arasında toplu olarak işlenecektir.. Enstrüman dersleri hafta içleri, diğer dersler hafta sonları yapılacaktır. Derslerin saatlere dağılımı çok yakında açıklanacaktır.

Atölyenin 12 haftalık her döneminin sonunda alanlarında en başarılı öğrenciler Cem Köksal ve grubuyla birlikte sahne alacaklar. Bu geceler atölyeye katılan müzisyenlerin profesyonel hayatı en yakından görmeleri amaçlanarak düzenlenmektedir.

KAYITLAR 06.Ekim.2006 Cuma başlıyor.
İlk dönem derslerin başlama tarihi 14.Ekim. 2006 Cumartesi
Özel ders başvurularınızı belirtiniz...

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: info@cemkoksal.com

[Haberin Eklenme Tarihi: 09.10.2006]

Haberlerin Tamamı >>